ویدئو های آموزشی ابزیان دریایی

تفاوت طعم و قیمت ماهی ویر و ماهی گباب

ماهی ویر

تفاوت بین دو ماهی از خانواده تن ماهیان

ماهی ویر و ماهی گباب هر دو از خانواده تن ماهیان هستند و کاملا شبیه به هم بنظر می رسند. این ماهیان متعلق به نواحی جنوبی کشور و خلیج فارس هستند.

اما اگر دقت کنید و ریز بین باشید متوجه خواهی شد که ماهی گباب روی بدن قسمت باله پشتی دارای خط های سفیدی هست که ماهی ویر انها را ندارد. همچنین بعد از تمیز کردن ماهی اگر به گوشت ان دقت کنید خواهید دید که گوشت ماهی گباب قرمز خونی است اما ماهی ویر نه.

تفاوت رنگ گوشت قبل و بعد از پخت

ماهی ویر نسبت به ماهی گباب دارای گوشت روشن تری است و به اندازه ماهی گباب قرمز رنگ نیست بنابراین گوشت ماهی ویر بعد از پخت کاملا سفید می شود اما گوشت ماهی گباب بعد از پخت مقداری تیره است.

کیفیت طعم و مزه گوشت ماهی ویر و گباب

کیفیت گوشت ماهی ویر نسبت به ماهی گباب خیلی بهتر هست و همچنین طعم و مزه ماهی ویر به نسبت ماهی گباب بسیار خوش طعم تر و پرطرفدارتر می باشد.

تفاوت قیمت ماهی ویر و گباب

باتوجه با باکیفیت تر بودن گوشت ماهی ویر از لحاظ طعم و مزه نتیجه باید بگیریم که قیمت ان نیز بالاتر است نسبت به ماهی گباب.

پخت مناسب برای ماهی ویر و گباب

پخت مناسب برای ماهی ویر شامل: کبابی، شکم پر، سرخ کردنی و ته انداز یا همان ته چین ماهی است

پخت مناسب ماهی گباب شامل: در درجه اول و انتخاب اول، عالی و مناسب برای کباب کردن و در درجه دوم برای سرخ کردن مناسب است.

برای مشاوره رایگان و خرید این ماهیان خوشمزه جنوب میتوانید روی  کلمه ماهی تن کلیک کنید همچنین از طریق پشتیبانی تلگرام و واتساپ از گزینه های سمت راست، با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *