مقالات و دانستنی های ابزیان دریایی, میگو

فواید خوردن میگو در بارداری چیست؟ حد مجاز میگو برای زنان باردار و شیرده چقدر است؟

فواید خوردن میگو در بارداری چیست؟ حد مجاز میگو برای زنان باردار و شیرده چقدر است؟ خوردن یا نخوردن میگو آن هم برای یک زن باردار، از سوالات پرتکرار شما است؛ همواره مادران باردار در طول بارداری باید به تغذیه و خوراک خود اهمیت دهند تا کودکی سالم داشته باشند. بسیاری از مادران نگرانی هایی در مورد غذاهای دریایی مانند وجود جیوه در ذهن دارند که این نگرانی بی مورد هم نیست.  ما در اینجا قصد داریم به صورت کامل این را به شما توضیح دهیم پس همراه ما باشید.

شما برای یک شام ویژه بیرون هستید و به گشت و گذار و چمن نگاه می کنید. می دانید که باید استیک را به خوبی سفارش دهید ، اما در مورد میگو چطور؟ حتی میتونی بخوریش؟

بله، زنان باردار در واقع می توانند میگو بخورند. این بدان معنا نیست که باید به وعده غذایی روزانه شما تبدیل شود، اما به این معنی است که شما و کودک می توانید از برخی از مواد مغذی فوق العاده موجود در میگو بهره مند شوید.

بیایید کمی دقیق تر به برخی از توصیه ها برای خوردن میگو و سایر غذاهای دریایی در دوران بارداری و همچنین چند اقدام احتیاطی نگاه کنیم.

فواید خوردن میگو در بارداری چیست

فواید خوردن میگو در بارداری چیست

توصیه های مصرف میگو در دوران بارداری چیست؟

در مورد خوردن میگو در دوران بارداری، برخی از زنان مانند طاعون از خوردن میگو اجتناب می کنند زیرا به آنها گفته شده است که تمام غذاهای دریایی ممنوع است. اما در حالی که درست است که در دوران بارداری باید از برخی از انواع غذاهای دریایی اجتناب کنید، میگو در این لیست نیست.

در واقع، با توجه بهسازمان غذا و دارو منبع مورد اعتمادغذاهای دریایی می توانند مواد مغذی را برای زنان باردار و شیرده فراهم کنند تا به رشد و تکامل جنین کمک کنند. با این حال، درک روشنی از اینکه کدام غذاهای دریایی بی خطر هستند و از کدام غذاهای دریایی باید اجتناب کرد، مهم است.

اساسا، شما باید از خوردن غذاهای دریایی که دارای جیوه بالایی هستند اجتناب کنید. این مهم است زیرا خوردن بیش از حد جیوه می تواند به سیستم عصبی کودک در حال رشد آسیب برساند. غذاهای دریایی با سطوح بالای جیوه عبارتند از:

 • اره ماهی
  • کوسه
  • شاه ماهی خال مخالی
  • ماهی تن

  از سوی دیگر، غذاهای دریایی که حاوی جیوه کمی هستند، در دوران بارداری کاملاً بی خطر هستند. این شامل میگو می شود – اما نه تنها میگو. اگر جوانه های چشایی شما به طور کلی برای غذاهای دریایی فریاد می زنند، می توانید آن را تغییر دهید و یکی از موارد زیر را بخورید:

فواید خوردن میگو در بارداری چیست

فواید خوردن میگو در بارداری چیست

فواید خوردن میگو در دوران بارداری

یک رژیم غذایی سالم در دوران بارداری می تواند به تضمین یک کودک سالم کمک کند.

میگو و سایر انواع غذاهای دریایی بسیار سالم هستند زیرا حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز شما هستند. به عنوان مثال، غذاهای دریایی منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند .

طبق تحقیقات ، اسیدهای چرب امگا 3 مانند آنهایی که در غذاهای دریایی یافت می‌شوند می‌توانند به طور بالقوه خطر زایمان زودرس را هنگام مصرف در دوران بارداری کاهش دهند. علاوه بر این، نوزادانی که از مادرانی با دریافت کافی امگا 3 به دنیا می‌آیند، کمتر دچار وزن کم هنگام تولد می‌شوند.

همچنین اعتقاد بر این است که امگا 3 برای آن بسیار مهم استرشد مغز و چشم جنینمنبع مورد اعتماد. به همین دلیل است که بسیاری از ویتامین های دوران بارداری شامل آنها می شود – اما اگر بتوانید این اسیدهای چرب را از رژیم غذایی خود دریافت کنید، این یک امتیاز اضافی است.

 • وردن غذاهای دریایی در دوران بارداری همچنین پروتئین ، ویتامین B-2 و ویتامین D را برای بدن شما فراهم می کند به علاوه، غذاهای دریایی و میگو منبع آهن، منیزیم و پتاسیم هستند. خوردن غذاهای غنی از آهن در دوران بارداری به بدن شما کمک می کند تا خون اضافی برای شما و جنین تولید کند. این می تواند با کم خونی ناشی از فقر آهن مبارزه کند و انرژی بیشتری در دوران بارداری به شما بدهد.

  اقدامات احتیاطی هنگام مصرف میگو در دوران بارداری

  فقط به این دلیل که خوردن میگو در دوران بارداری بی خطر است، به این معنی نیست که اقدامات احتیاطی کمی وجود ندارد.

  برای ایمن بودن، از خوردن غذاهای دریایی خام به طور کامل در دوران بارداری اجتناب کنید. بارداری می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تخریب کند. بنابراین وقتی غذاهای دریایی نیم پز می خورید، خطر ابتلا به یک بیماری ناشی از غذا وجود دارد – و صادقانه بگوییم، این آخرین چیزی است که می خواهید در دوران بارداری با آن مقابله کنید. به علاوه، می تواند برای نوزاد خطرناک تر باشد.

  نابراین، از سوشی خام، ساشیمی، صدف، سِویچ و هر نوع دیگر از غذاهای دریایی نپخته خودداری کنید. به خاطر داشته باشید که این ممکن است به این معنی نباشد که برای این 9 ماه باید کاملاً با سوشی خداحافظی کنید – بیشتر رستوران‌های سوشی گزینه‌های پخته‌شده‌ای دارند که شامل میگو سرخ‌شده یا سایر غذاهای دریایی بی‌خطر است.

  که ما را به نکته بعدی می رساند: هنگام سفارش غذای دریایی در رستوران، همیشه تأیید کنید که غذاها کاملاً پخته شده اند. و هنگام تهیه غذای دریایی خود در خانه، مطمئن شوید که کاملاً پخته شده و دمای داخلی آن 145 درجه فارنهایت (62.8 درجه سانتیگراد) است. سرمایه گذاری روی دماسنج مواد غذایی را در نظر بگیرید.

  همچنین ماهی، میگو و سایر غذاهای دریایی را فقط از خواربار فروشی ها و بازارهای ماهی که شهرت خوبی در جامعه دارند خریداری کنید. اگر غذاهای دریایی خود را از آب های محلی بازیابی می کنید، توصیه های ماهی منطقه ای را به روز کنید تا از ماهیگیری در آب های آلوده خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *