جلبک های خلیج فارس, مقالات و دانستنی های ابزیان دریایی

قیمت و خرید ماکرو جلبک گراسیلاریا کورتیکاتا بصورت تر و خشک و پودر شده

جلبک های دریایی قرمز

جلبک های دریایی متعلق به جنس گراسیلاریا به عنوان منبع غذایی بسیار با اهمیت برای انسان، حیوانات دریایی و نیز منبع آگارهای صنعتی مطرح هستند (Ohno and White-Zemke 2001, Tseng; 1999) .حدود 60 درصد آگار دنیا از گراسیلاریا به دست می آید (2001, Tseng).

گراسیلاریا  کورتیکاتا (Gracilaria corticata)

جلبک های جمع آوری شده جهت حذف ذرات شن و ماسه، با آب دریا شستشو شده و با توجه به تقاضای شما ارسال خواهد شد

  1. به صورت تر فرستاده خواهد شد
  2.  به صورت خشک شده ارسال هواهد شد
  3.  به صورت خشک شده و پودر شده ار سال میکردد
  4.  به صورت زنده ارسال می شود ( در یونولیت همراه با اکسیژن و پایه گراسیلاریا های ارسالی دارای قابلیت رشد خواهند بود}

 

گونه های مهم آگاروفیت اقتصادی در سطح جهان تقریباً حدود 300 گونه تعیین شده اند که حدود 110 گونه از آنها در حال حاضر کاربرد فراوانی دارند (2005, Rueness). در حالیکه ماکروجلبک ها به طور سنتی در کشورهای آسیای شرقی برای مصرف غذایی و دیگر اهداف به طور گسترده پرورش داده می شوند (2001, Nakazoe and Murata )در کشورهای اروپایی علاقه مندی به این امر اخیراً به دلیل مصارف چندگانه جلبک های دریایی به عنوان غذا و ترکیبات زیستی فعال، تولید فیکوکولیدها و سوخت زیستی افزایش یافته است (2012, Porse and Bixler ). جلبک های دریایی مواد مغذی در دسترس (نیتروژن و فسفر) را به شکل ذخایر قابل استفاده تبدیل می کنند، کیفیت آب را برای پرورش سایر آبزیان بهبود بخشیده و غلظت مواد مغذی را در محیط کاهش می دهند(Troell et al., 2003).

 

بسیاری از کشورهای گرمسیری تحقیقاتی را برای پرورش جلبک های دریایی به عنوان جایگزین مناسب برای امرار معاش جوامع ساحلی و همچنین به عنوان یک بخش از مدیریت سواحل انجام می دهند (2009, Anantharaman and Thirumaran). پرورش گراسیلاریا در مقیاس وسیع نیازمند شناخت اکولوژی و فیزیولوژی جلبک های دریایی و تغییرات فصلی پارامترهای محیطی مکان پرورش است (2006., al et Soriano-Marinho ).

الگوی توزیع جلبک ها در عمق های مختلف

الگوی توزیع جلبک ها در عمق های مختلف آب به طور اساسی بستگی به درجه حرارت، میزان نور، میزان شوری آب، جنس بستر، میزان جزر و مد و میزان کلروفیل و نسبت آن با رنگدانه های دیگر دارد. به طور کلی در یک توزیع جغرافیایی، جلبک های سبز در سطوح کم عمق، جلبک های قهوه ای در بخش های میانی و جلبک های قرمز در قسمت های عمیق آب دیده می شوند (1992, Landau).

مزارع پرورشی جلبک های دریایی


تغییرات مکانی و زمانی عوامل غیرزنده در مزارع پرورشی جلبک های دریایی باید به سمت تولید ماکزیمم هدایت شوند. عوامل غیرزنده می توانند تولید گراسیلاریا را تحت تأثیر قرار دهند، اما تعداد کمی از آنها را می توان در یک مقیاس بزرگ در مزارع پرورشی دستکاری نمود، بنابراین بعد از انتخاب کارشناسی شده مکان پرورش، تأکید بر درک روابط بین این فاکتورها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

می توان با دستکاری دو فاکتور تراکم ذخیره سازی و شدت و دفعات برداشت در محیط پرورشی دریا، تولید جلبک ها را بهبود بخشید (1993, Santelices and Pizarro .(نور، درجه حرارت، مواد مغذی کافی و شرایط پرورش تیمارهای مختلف مانند تراکم اولیه و عمق پرورش در جلبک های دریایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است (al et Yang 2006).

  1.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *