دستور آشپزی غذاهای دریایی

نکات اصلی و طلایی در پخت و پز ماهی

نکات اصلی و طلایی در پخت و پز ماهی : او دریایی ها سلام… یک سری ترفند باحال و جذاب و کاربردی براتون گذاشتم حتما و حتما خانم های خوش سلیقه و آقایان هنرمند بخوانند تا همه بگند واووو چطوری امکان دارد؟

همه ما از اینکه موقع مرینیت ماهی دست هامان بوی ماهی بگیرد یا خانه و آشپز خانه بو بگیرد و از بین نره بیزاریم…

یک راه حل های ساده او دریایی برایتان آوردم کیف کنید و حالتون خوب شود.

راه حل های از بین بردن بوی ماهی از دست ها در هنگام پخت و پز ماهی

1- آب و نمک

2- آب و سرکه

3- آبلیمو و نمک

یکی از از این سه ترکیب ساده که در هر خانه ای پیدا میشه رو امتحان کنین و تماااام

سوال دوم این هست که چگونه بوی ماهی را در هنگامی که داریم میپزیم، از فضای آشپزخانه کم کنیم یا اصلا بوی ماهی را از بین ببریم؟؟؟  چطوری؟؟ راه حلی دارید او دریا؟

راه حل ساده ما اینجاست:

  1. سوزاندان مقدار کمی پوست پرتقال یا لیمو عمانی

2. سوزاندن یا همان دود کردن گلپر (خیلی جواب هست از نظر من)

3. در حین پخت ماهی مقداری سیر و رزماری به ماهیتابه تون اضافه کنید ( مقدار بوی تولید شده از ماهی در حال سرخ خیلی کمتر می شود)

نکات اصلی و طلایی در پخت و پز ماهی

نکات اصلی و طلایی در پخت و پز ماهی

پیشنهاد می کنم در هنگام پخت ماهی اول از گزینه 3 استفاده کنید و بعد از اینکه کارتان تمام شد حتما و حتما از گلپر (گزینه 2) چشم پوشی نکنید.

سوال سوم و پر تکراری که از او دریا می شود… چگونه ماهی را خوش طعم کنیم تا کسانی که ماهی دوست ندارند هم از خوردن آن لذت ببرند و کودکان نیز همینطور؟

یه راه حل عالی و درجه 1 دارم  که اصلا نیاز نیست دیگه به سایت های دیگه سر بزنید فقط و فقط همین کار رو کنید و قطعا راضی خواهید بود چون که همه تا به امروز از این راه حل استفاده کردند و نتیجه بخش و عالی بوده و این راه حل چیزی نیست جز:

  1. قبل از این که ماهی را سرخ کنید حتما ماهی را توی سرکه طبیعی و آبلیمو و مقدار کمی نمک قرار بدین و برای مدت 10 دقیقه تا 15 دقیقه استراحت بدید و تمام
  2. یک راه حل دیگه هم هست که در حین پخت ماهی به آن مقداری آبلیمو یا آب غوره اضافه کنید، مزه و طعم ماهی لیمویی می شود و بچه ها و حتی خودم خیلی دوست دارم اینو.

امتحانش کنید و نظر مثبت و مسرت بخش تون رو حتما برایمان بذارید…

یک نکته ساده که ممکنه فراموش کنیم این هست که گوشت سفید رو باید از همون اول کار به ماهی نمک بزنی در غیر این صورت اصلا خودت رو خسته نکن و به ماهی نمک نزن چون اصلا مزه نمک به خورد بافتش نمی ره و فقط لایه رویی مزه نمک دارد.

حتما و حتما یادتان باشد که نمک را اول کار به ماهی بزنید تا طعمش عالی و درجه 1باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *